Licznik odwiedzin portalu

Wizyt w miesiącu1801
Łącznie wizyt1213565

Powered by Kubik-Rubik.deDesigned by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Szczawnica Centrum - Sromowce Niżne, Schronisko "Trzy Korony" (14km)

Szczawnica Centrum - Czerwony Klasztor – Sromowce Niżne – Schronisko "Trzy Korony"


Tym razem wyjeżdżamy ze Szczawnicy Centrum, spod kolejki na Palenicę. Jeśli nie mamy swojego roweru to możemy go również tutaj wypożyczyć. Jedziemy wzdłuż Grajcarka ścieżką rowerową, która nas zaprowadzi do granicy państwa. Docieramy do pieszo-rowerowego przejścia granicznego, przejeżdżamy je i po pokonaniu ok. 250 metrów na rozwidleniu dróg skręcamy w prawo. Wjeżdżamy na Drogę Pienińską i racząc się pięknymi widokami przełomu Dunajca pokonujemy cały etap trasy, aż do Czerwonego Klasztoru. Następnie spod Czerwonego Klasztoru jedziemy w kierunku granicy państwa ( nie skręcamy w lewo obok klasztoru tylko jedziemy prosto). Następnie po prawej stronie będziemy mijać kładkę na rzece Dunajec. Wjeżdżamy na kładkę, robimy sobie zdjęcie na tle Trzech Koron:) i wyjeżdżamy w Sromowcach Niżnych. Po zjechaniu z kładki skręcamy w prawo i jedziemy już do końca (1,5 km) drogą asfaltową, docieramy do schroniska.Możemy tutaj zjeść dobry obiad, zostawić rower, przejść się na Trzy Korony, wrócić się do schroniska, w którym zostajemy na noc i na drugi jedziemy na przykład zwiedzić Zamek w Czorsztynie lub Zamek i Zespół Zbiorników Wodnych w Niedzicy lub w tym samym dniu wrócić się do Szczawnicy oraz jechać do Krościenka nad Dunajcem.Zobacz stronę www schroniska - kliknij


- długość trasy: 14 km


- GPS - Schronisko: 49'40 5027N; 20'41 1246E   

- czas przejazdu: trasę można pokonać w czasie około 1.5-2 godzin, ale wszystko zależy od indywidualnego tempa i czasów postojów na zdjęcia, ponieważ widoki zapierają dech w piersiach;)

- trasa mieszana -  głównie odcinki asfaltowe, ścieżka rowerowa w Szczawnicy.Droga Pienińska to przede wszystkim odcinki z nawierzchni szutrowej.

- trasa spokojna.Na odcinku Czerwony Klasztor - kładka na Dunajcu - Sromowce Niżne  należy uważać na ruch samochodowy.

- chętni na wycieczkę rowerową, której celem jest Słowacja (i nie tylko ci, ale najlepiej wszyscy) powinni zaopatrzyć się w kaski rowerowe – obowiązkowo.

- w miejscowościach przygranicznych po stronie słowackiej możemy płacić w euro i w złotówkach.

UWAGA!

Ze względu na ochronę przyrody oraz z uwagi na bezpieczeństwo turystów, w Pienińskim Parku Narodowym jeździmy tylko po 2 trasach: drogą pienińską do Czerwonego Klasztoru oraz drogą do Krasu


Po drodze:


Wypożyczalnia rowerów "Pod Kolejką" - zobacz stronę

Schronisko PTTK Orlica - zobacz stronę schroniska (kliknij)


Zobacz galerię trasy: Szczawnica - Czerwony Klasztor

Zobacz galerię trasy: Czerwony Klasztor - Sromowce Niżne, Schronisko "Trzy Korony"szczawnica sromowce niżne schronisko "trzy korony"

 

Polecamy

NOCLEGI W CENTRUM KROŚCIENKA n.D

Noclegi w Krościenku n.D "U Danusi"

Danuta Machała
ul. św.Kingi 7
34-450 Krościenko nad Dunajcem

kom.602 219 716

e-mail: pieninyonline@poczta.onet.pl

www.noclegikroscienko.pl

Zobacz więcej(kliknij)